40 درصد مدارس مناطق عشایری ایلام در کانکس و چادر دایر می شودمهرانگیز جلیلیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با هدف ارتقا و بهبود کیفیت آموزشی مدارس مناطق عشایری این استان در سال تحصیلی جدید 10 کانکس جدید خریداری که جایگزین مدارس چادری در این مناطق می شوند.
وی ادامه داد: هم اینک از مجموع 200 مدرسه عشایری استان 80 مدرسه معادل 40 درصد به علت تراکم پایین جمعیت بصورت کانکس و چادری و مابقی ساختمان آموزشی دارند.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام با بیان اینکه از 80 مدرسه غیر ساختمانی مناطق عشایری نیز 36 مدرسه چادری است گفت: این مدارس چادری با خریداری کانکس های جدید اول مهرماه به 26 مدرسه کاهش می یابد که در مناطق صعب العبور عشایری دایر می شوند.
جلیلیان با اشاره به تحصیل سه هزار دانش آموز مناطق عشایری این استان در سال تحصیلی آینده افزود: این دانش آموزان بصورت ثابت، نیمه ثابت و سیار زیر پوشش آموزش های تحصیلی در مقطع ابتدایی این اداره کل قرار می گیرند.
به گفته وی، بر اساس هماهنگی های انجام گرفته با مدیران مدارس کتاب های درسی دانش آموزان عشایری از طریق مدارس سفارش و در اختیار آنها قرار می گیرند.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام ادامه داد: عمده آمار دانش آموزان عشایری استان ایلام مربوط به مناطق هلیلان، مهران، دهلران و ملکشاهی است و برای تحصیل آنها تنها از فرهنگیان آموزش و پرورش استفاده می شود.
به گفته جلیلیان، به منظور توانمند کردن معلمان و ارتقا کیفیت آموزشی مدارس مناطق عشایری طرح راهبران آموزشی با بکارگیری 45 فرهنگی انجام و این افراد با ورود به کلاسهای چند پایه این مناطق کمک کار معلمان و دانش آموزان می شوند.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام روند پوشش تحصیلی دانش آموزان عشایر این استان را در سال تحصیلی جاری مطلوب ارزیابی کرد و تعداد معلمان این مناطق را 250نفر برشمرد.
100 هزار دانش آموز در استان ایلام در مقاطع مختلف در سال تحصیلی گذشته به تحصیل اشتغال داشتند.
خبرنگار: آزاده خرم ** انتشار دهنده: انتشار دهنده: حسن کهزادیان
7171/6119انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید