300 مرکز مشاوره انجمن اولیا و مربیان در مدارس کشور فعال استبه گزارش ایرنا، نورعلی عباسپور روز یکشنبه در آغاز گردهمایی آموزش توجیهی روسای انجمن اولیا و مربیان سراسر کشور در اردبیل افزود: رسالت اصلی دفتر انجمن اولیا و مربیان، فراهم سازی بستر مناسب برای مشارکت آگاهانه اولیا در تصمیمات مدرسه و فرآیند تعلیم وتربیت فرزندانشان است.
وی افزود: مشارکت اولیا در امور مدرسه تنها حضور فیزیکی نیست بلکه کیفیت حضور اولیا و خانواده ها در مدرسه بسیار مهم است و کیفیت بخشی به حضور اولیا در برنامه‌های مدرسه از وظایف انجمن اولیای مدارس است.
عباسپور انجمن اولیا را یکی از با سابقه‌ترین نهادها در مدارس اعلام کرد و گفت: در آموزش و پرورش همواره توجه ویژه‌ای به جایگاه انجمن اولیای مدارس شده است، زیرا انجمن‌ها یکی از ارکان مدارس هستند که نبود آنها در مدارس فعالیت‌های تعلیم و تربیت را با مشکل مواجه می کند.
وی از فعالیت90 هزار انجمن اولیا و مربیان در سطح مدارس کشور خبر داد و گفت: آموزش و آگاهی خانواده ها حضور آنها را در مدرسه معنا دار می‌کند، بنابراین باید توانمندی هایی را به اولیا ارائه کنیم که حضورشان در مدرسه مؤثر باشد.
مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش کتاب‌های تربیتی دفتر انجمن اولیا و مربیان را قویترین منبع نیازهای والدین دانست و اظهارکرد: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون 272 جلد کتاب تربیتی توسط دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش منتشر شده و هم اکنون نیز10 عنوان کتاب تربیتی زیر چاپ قراردارد که موضوعات تربیتی روز در آنها گنجانده شده است .
وی همچنین از چاپ و توزیع350 هزار جلد مجله پیوند در هر ماه خبرداد و گفت: همواره تلاش می‌شود متناسب با نیازهای تربیتی روز دانش آموزان و اولیا در مقاطع مختلف تحصیلی محتوای مجله پیوند تنظیم و در مدارس توزیع شود .
عباسپور برگزاری کلاس های آموزش خانواده را از وظایف اصلی مدارس برشمرد و گفت: در سال تحصیلی 96-95 حدود هشت میلیون نفر از والدین دانش آموزان در دوره های آموزش خانواده سراسر کشور شرکت کردند .
وی عنوان کرد: در هر دوره آموزش خانواده بین چهار تا هفت جلسه آموزشی برای اولیا برگزار می‌شود براین اساس در سال تحصیلی 96-95 حدود 127 هزار و 837 جلسه آموزش خانواده در سطح کشور برگزار شده است .
گردهمایی آموزش توجیهی روسای انجمن اولیا و مربیان سراسر کشور به مدت سه روز در اردبیل برگزار می شود.
خبرنگار: یعقوب شاددل**انتشاردهنده:عارف شیرزاد
7110/ 1257انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید