15 کلاس درس در مناطق روستایی رودان مرمت و زیبا سازی شدمرتضی بلالی روزدوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فعالیت جوانان جمعیت علمی – جهادی مهرپویان در راستای ارتقای سطح علمی، آموزشی و پرورشی دانش آموزان مناطق روستایی از اواخر تیر ماه سالجاری آغاز شده است.
وی خاطر نشان کرد : دراین مدت پنج مدرسه روستایی شهید قویدل ، الغدیر، شهید همت ، میثم و بجگ رهدار رودان مرمت ، بهسازی ، زیباسازی وموزاییک
شد.
بلالی اضافه کرد: این جمعیت با تلاش و همت والای 45 نفر از جوانان رودانی (دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی) با هدف محرومیت زدایی از سیمای مدارس روستایی ، شناسایی و پرورش استعدادهای بالقوه و توانمندسازی دانش آموزان با استعداد و محروم از امکانات آموزشی مقاطع ابتدایی تا متوسطه دوره دوم مناطق روستایی، در این شهرستان شکل گرفته و فعالیت می کند.
وی بهسازی ، مرمت و آماده سازی مدارس، برگزاری کلاس های تقویتی ، ایجاد کارگاه های مشاوره و برنامه ریزی درسی، برگزاری دوره های آموزش خانواده، برگزاری دوره های کتابخوانی و اردوهای علمی – آموزشی و دوره های مختلف فرهنگی را بخشی از اهداف و فعالیت های این جمعیت برشمرد.
بلالی برگزاری رقابت های علمی ، تجهیز کتابخانه‌ها و کلاس های درسی مدارس روستایی ، بورسیه تحصیلی دانش آموزان با استعداد و سخت کوش و اهداء وسایل کمک آموزشی به دانش آموزان را از دیگر اهداف و برنامه های این گروه جهادی عنوان کرد.
به همت جمعیت علمی- جهادی مهرپویان رودان تا پایان شهریور ماه سالجاری ، 10 مدرسه در مناطق روستایی شهرستان رودان بهسازی، مرمت و آماده سازی می شود.
شهرستان رودان با بیش از 124 هزار نفر جمعیت در 90 کیلومتری شرق شهرستان بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
7196 /6048
خبرنگار: طیبه رحیمی ** انتشار دهنده : خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید