یکی از هدف های آموزش وپرورش شاهرود جذب 100درصدی نوآموزان استحمیده محبی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، جذب هر چه بیشتر نوآموزان در پیش دبستانی ها را یکی از راهکارهای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل خواند و بیان کرد: به دلیل هزینه بر بودن نام نویسی در این آموزشگاه ها، فرزندان برخی خانواده های نیازمند توانایی ورود به آن ها را ندارند.
وی با بیان این که در سال تحصیلی گذشته حدود 2 هزار نوآموز در 50 آموزشگاه پیش دبستانی شاهرود جذب شدند، افزود: با کمک کمیته امداد امام خمینی (ره) پارسال توانستیم در منطقه طرود نوآموزان را در پیش دبستانی جذب کنیم.
محبی تاکید کرد: تلاش شده تا در دورترین نقاط شهرستان هم نو آموزان جذب مدرسه ها بشوند و به همین خاطر کلاس هایی با حضور 6 دانش آموز هم تشکیل شد.
وی شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل ، جبران عقب ماندگی های درسی و تلاش برای نگهداشت دانش آموزان را از فرایندهای مهم در جذب نوآموزان دانست .
محبی تکرار پایه را یکی از علت های ترک تحصیل کودکان خواند و گفت: با اینکه در دوره ابتدایی ارزشیابی توصیفی انجام می شود، هنوز موارد تکرار پایه به ویژه در کلاس اول ابتدایی وجود دارد.
معاون آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش شهرستان شاهرود فقر فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، مشکلات جسمی و بیماری های خاص، اعتیاد خانواده ها و بی سرپرستی و یا بد سرپرستی را از علت های بازماندگی تحصیل کودکان برشمرد و افزود: در برخی از خانواده ها پدر مانع از نام نویسی فرزند خود در مدرسه می شود و قانون به مادر اجازه نمی دهد به عنوان سرپرست این کار را انجام دهد.
محبی اضافه کرد: بیشترین افراد بازمانده از تحصیل به خانواده های زندانیان، کودکان کار و دانش آموزان اتباع بیگانه اختصاص دارد.
وی بر لزوم همکاری برخی از دستگاه ها چون بهزیستی، ثبت احوال، امور زندان ها، کار و امور اجتماعی، نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی برای حل این موضوع تاکید کرد و گفت: در اختیار داشتن اطلاعات سکونتی این افراد بسیار مهم است چرا که در بیشتر موارد، با مراجعه به آدرس قبلی دانش آموز متوجه می شویم که دیگر در آن منزل ساکن نیستند.
وی افزود: با دهیاران نیز نشست هایی برگزار شده است تا بتوان دانش آموزان ترک تحصیل کرده به ویژه در مناطق محروم را شناسایی کرد.
شهرستان شاهرود دارای 29 هزار و 554 دانش آموز است که در 50 پیش دبستانی، 176 مدرسه دولتی و 32 مدرسه غیر دولتی تحصیل می کنند.
7359/6167 خبرنگار: مهسا شانیان ** انتشار دهنده : محسن شاکری
(برای آگاهی از اخبار شهرستان های شاهرود و میامی به کانال تلگرامی اخبار ایرنا شاهرود به آدرس @irnashahroud مراجعه فرمایید)انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید