کمیته بررسی حادثه تصادف دانش آموزان هرمزگانی تشکیل می شودبه گزارش روز سه شنبه خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، سید محمد بطحائی در حاشیه نشست هم اندیشی روسای ادارات و مدیران روابط عمومی حوزه های ستادی و استانی آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران افزود: آموزش و پرورش موظف شد تا بازنگری شرایط اردوهای دانش آموزی را با سرعت بیشتر انجام دهد و از سایر دستگاه ها از جمله وزارت راه، وزارت بهداشت و پلیس راهور استفاده کند و بعد از تصویب این آیین نامه در شورای عالی آموزش و پرورش، سال آینده اردوهای دانش آموزی با ضوابط جدید برگزار شد.
وزیر با تاکید بر اینکه اکنون با تاکید رییس جمهوری اردوهای دانش آموزی در شب لغو شده است، تصریح کرد : تا زمانی که آیین نامه جدید به نتیجه برسد این رویه ادامه دارد.
بطحائی اظهار کرد: از آنجایی که نکات مبهم در حادثه داراب وجود دارد کمیته ای از مسئولان بازرسی و حراست آموزش و پرورش تشکیل شده تا موضوع به طور کامل پیگیری شود.
وی با اشاره به اینکه دستگاه قضا بر روشن شدن موضوع تاکید دارد، بیان کرد: باید تمامی ابهامات روشن شود تا بتوانیم از اتفاقات بعدی جلوگیری کنیم.
وی در خصوص این مساله که برخی دانش آموزان بدون داشتن رضایت نامه در اردو شرکت کرده اند، عنوان کرد: تا چند روز آینده موضوع بررسی و به طور مستند ارائه می شود اما باید توجه داشت که دانش آموزان باید برای شرکت در اردو رضایت نامه داشته باشند.
وزیر آموزش و پرورش در خصوص هدایت تحصیلی نیز یادآور شد: اجباری برای انتخاب رشته دانش آموزان وجود ندارد و اگر نمره لازم را کسب کرده باشند می توانند در رشته مورد علاقه ثبت نام کنند.
فراهنگ**1883 **1823 خبرنگار:مریم جلوداران** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید