کسب 608 رتبه زیر هزار کنکور سراسری توسط دانش آموزان کرمانیبه گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش کرمان، محمد محسن بیگی افزود: دانش آموزان این استان حتی در مناطق محروم نیز رتبه های قابل توجه ای در کنکور سراسری سال 96 کسب کرده اند.
وی اظهار کرد: کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی و پرورشی در سه سال اخیر مهمترین راهبرد آموزش و پرورش استان کرمان بوده و در همین راستا دانش آموزان استان موفقیت های چشمگیری را در مسابقات مختلف فرهنگی، علمی، هنری و ورزشی کسب کرده اند.
محسن بیگی به کسب بیش از 600 رتبه زیر هزار توسط دانش آموزان استان در کنکور سراسری سال 96 اشاره کرد و افزود: امیرحسین قاسمی نژاد رائینی دانش آموز دبیرستان استعدادهای درخشان آیت الله خامنه ای سیرجان توانست در کنکور سراسری سال 96 رتبه اول گروه آزمایشی علوم تجربی را به خود اختصاص دهد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تجلیل از دانش آموزان برگزیده و برتر را در همه زمینه ها ضروری دانست و بیان کرد: تمام نظام های بین المللی توجه ویژه ای به دانش آموزان نخبه و برگزیده دارند زیرا این دانش آموزان ضمن افتخار آفرینی برای خانواده، شهر و منطقه خود مهمترین سرمایه کشورها و آینده سازان جوامع هستند.
محسن بیگی خطاب به برگزیدگان کنکور سراسری گفت: برای موفقیت هیچ سقفی نمی توان تعیین کرد لذا باید بعد از موفقیت در آموزش های عمومی کشور گام های بلندی برای فتح قله های موفقیت در زمینه علوم تخصصی نیز بردارید.
وی بر ایجاد خلاقیت و نوآوری در روند فعالیت های آموزشی و پرورشی تاکید کرد و افزود: نباید در سیستم آموزشی به دنبال انتقال تجربیات دیگران از یک کتاب به کتاب دیگر یا از یک ذهن به ذهن دیگری باشیم بلکه باید در راستای تولید علم، فکر، اندیشه همراه با خلاقیت و نوآوری در مدارس و دانشگاه گام برداریم.
محسن بیگی تاکید کرد: باید در مدارس و دانشگاه در راستای رشد دانش آموزان و دانشجویان تلاش شود زیرا رشد زمینه ساز توسعه متوازن است و موجب اثر گذاری افراد در کنار هم جهت ساختن جامعه ای آباد ، ایده آل و پیشرفته می شود.
خبرنگار و انتشار دهنده: نجمه حسنی*
3029انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید