پذیرش 840 دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان استان البرزحسین رحمانیان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: دانشگاه فرهنگیان با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص بر حسب نیاز آموزش و پرورش فعال شده است تا هر ساله از طریق کنکور سراسری ، نیروی علاقمند به تحصیل و خدمت در عرصه تعلیم و تربیت را جذب کند.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان یک انتخاب ایده آل از سوی شرکت کنندگان در کنکور است، اظهار کرد: دانشجوبان متعهد به خدمت در دانشگاه فرهنگیان البرز در رشته های آموزش ابتدایی، تربیت بدنی، جغرافیا، تاریخ، ادبیات فارسی، کودکان استثنایی، ریاضی، زبان انگلیسی پذیرفته می شوند.
وی از معارف اسلامی، علوم اجتماعی، عربی، زیست شناسی، شیمی، مشاوره و راهنمایی، مهندسی برق، خوردو، عمران، کامپیوتر، معماری و مکانیک به عنوان دیگر رشته های دانشگاه فرهنگیان البرز در سال تحصیلی 97-96 نام برد.
معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: دانشجو معلمان خواهر و برادر به ترتیب در مرکز پردیس امیر کبیر و حکیم ابوالقاسم فردوسی ادامه تحصیل می دهند.
رحمانیان تصریح کرد: دانشجو معلمان پس از فارغ التحصیلی در نواحی 4 گانه آموزش و پرورش کرج و مناطق طالقان، نظرآباد ، ساوجبلاغ و اشتهارد مشغول به کار می شوند.
وی شغل معلمی را بهترین حرفه تخصصی در جامعه دانست که افراد جامعه را در عرصه تعلیم و تربیت تحت پوشش قرار می دهند.
وی خاطر نشان کرد: معلمان ، مربیان و نسل جوان هستند که فردا را می سازند به همین دلیل است که معلمی در طراز اول شغل های هر جامعه ای قرار دارد.
وی اضافه کرد: ارزش معلم به دلیل ارزش علم است زیرا نقش معلم، تربیت نیروی انسانی کارآمد برای کشور است .
این مسئول گفت: استان البرز 50 هزار معلم شاغل و بازنشسته دارد.
2819/1535خبرنگار: مهین مالمیر**انتشار دهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید