نماینده دهلران: بانک مرکزی می‌گوید مسئول تامین کسری موسسه البرز ایرانیان نیست

نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مردم منطقه دهلران،‌ دره شهر،‌ آبدانان و بدره همیشه این سوال را دارند که چرا با وجود این همه مزیت اقتصادی در حوزه‌های نفت،‌ گاز،‌ کشاورزی،‌ میراث فرهنگی و فرصت مرز همچنان باید شاهد عدم تکمیل زیرساخت‌ها باشند و در این مناطق سرمایه گذاری صورت نمی‌گیرد و هر روز شاهد گسترش بیکاری،‌ فقر هستیم.

به گزارش ایسنا، شادمهر کاظم‌زاده طی نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (چهارشنه) مجلس شورای اسلامی گفت: علی رغم تصویب وام 500 میلیون دلاری از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه پروژه ان جی ال دهلران، متاسفانه این وام هنوز پرداخت نشده است.  سد سیکان به عنوان محل تامین آب شرب مردم منطقه اعلام شده، اما هنوز نیمه کاره است و مردم منطقه اجبارا در عطش بی آبی برای مهاجرت بی‌تابی می‌کنند.

وی افزود: تعرفه بالای برق در مناطق گرمسیری و در روستاهای محروم نیز در کنار نارسایی‌های توزیع برق از مشکلات مردم است. همچنین راه اصلی دره‌شهر،‌ آبدانان،‌ بدره به طول 20 کیلومتر در حد یک راه روستایی هم نیست و بسیاری از پروژه‌هایی که امید مردم به آنهاست نیمه کاره در منطقه رها شده است. عدم ساماندهی پایین دست سد سیمره نیز خسارت جبران ناپذیری را به مردم دره‌شهر وارد کرده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به وجود مرز بین ایران و عراق در شهرستان دهلران گفت: از ستاد مرکزی اربعین می‌خواهم از فرصتی که پیش روست تا اربعین حسینی به منظور کاهش آسیب سال‌های گذشته و برای عزیمت مردم شرایط را برای بازگشایی مرز فراهم کنند.

کاظم‌زاده با انتقاد از بی توجهی به مطالبات مردم و عدم نظارت بر عملکرد موسسات غیر مجاز در منطقه دهلران تصریح کرد: فاجعه غارت اموال مردم در موسسه البرز ایرانیان و عدم پرداخت مطالبات مردم در موسسه آرمان به بلای خانمان سوز خانواده‌ها تبدیل شده در حالی که این موسسه سال‌ها با عنوان تحت نظارت بانک مرکزی در خیابان اصلی شهر فعالیت می‌کرد و اقدام به جذب سرمایه مردم نمود و امروز بانک مرکزی می‌گوید مسئولیت تامین کسری بر عهده آنان نیست.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مسئولیت فروپاشی چندین خانواده که همه سرمایه‌های خود را در بانک‌ها گذاشته‌اند و به دلیل دروغ،‌ ظلم و بی نظارتی خسارت دیده‌اند بر عهده چه کسی است؟ و امروز نیز شاهد تبعیض در روش‌های ساماندهی موسسات هستیم و نسخه‌های متفاوتی برای هر کدام از آنها تجویز می‌شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید