مقام آموزش و پرورش:پنج میلیون نفر در سومین جشنواره نوجوان خوارزمی شرکت کردندعظیم محبی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، با بیان اینکه این جشنواره همه ساله از اول مهرماه در مدارس سراسر کشور آغاز می شود، اظهار داشت: برگزیدگان این جشنواره که در مجموع 300 نفر از 32 استان کشور هستند از روز چهارشنبه، 25 مردادماه به مدت سه روز در خراسان رضوی گردهم آمده اند تا در دو بخش دختران و پسران به رقابت بپردازند.
وی محورهای این دوره از جشنواره را پژوهش، دست سازه، آزمایشگاه، احساس واژه ها، زبان انگلیسی و بازارچه کسب و کار عنوان کرد و افزود: شاخص ما برای جشنواره خوارزمی، شرکت حداقل یک دانش آموز در یکی از محورهای جشنواره در سطح مدرسه است تا برگزیدگان وارد مرحله کشوری شوند.
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: تمامی افراد که به مرحله کشوری راه یافته اند بر اساس امتیازهای خود درجه بندی شده و جایزه دریافت می کنند به این نحو که امتیازهای 90 تا 100 رتبه یک، 80 تا 90 رتبه دوم و 70 تا 80 رتبه سوم را کسب خواهند کرد.
محبی اضافه کرد: از آنجا که حمل آثار برای دانش آموزان مشکل است، نمایشگاه آثار دانش آموزان شرکت کننده در هر استان به طور جداگانه برگزار شده و در حاشیه جشنواره، نمایشگاهی نخواهیم داشت.
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با یادآوری اینکه سومین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی به عنوان مهمترین فعالیت علمی و رقابتی دوره اول متوسطه 27 مردادماه در مشهد به کار خود پایان می دهد، خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره فرصت مناسبی برای کسب مهارت‌های جدید و فراهم‌سازی فرصت کارآفرینی دانش‌آموزان در عرصه علم و دانش است.
فراهنگ**1883* خبرنگار: مریم جلوداران**انتشار:زینب کارگرانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید