فعالیت انجمن اولیا و مربیان در 1800 مدرسه استان اردبیلبه گزارش ایرنا، احمد ناصری رذوز یکشنبه در گردهمایی آموزش توجیهی روسای انجمن اولیا و مربیان سراسر کشور در اردبیل افزود: 60درصد این اعضا دختران و 40 درصد دیگر هم پسران هستند.
وی بابیان اینکه آموزش و پروش استان اردبیل یک و نیم درصد ظرفیت آموزش کشور را داراست افزود: در این استان 19 منطقه آموزش و پرورش و 19هزار فرهنگی با 230 هزار دانش آموز کار تعلیم و تربیت را برعهده دارد .
ناصری با اشاره به تعداد واحد های آموزشی در استان افزود: سه هزار و 394 واحد آموزشی با 12 هزار کلاس درس در استان دایر است که از این تعداد یک هزار و 750 واحد آموزشی در روستا های استان فعال دارد.
وی بیان اینکه آموزش و پرورش یک نهادت اجتماعی گسترده ای است افزود: بیش از 50 درصد جمعیت دانش آموزان این استانه در پیش دبستانی و ابتدایی مشغول به تحصیل هستند .
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل بیان کرد: در این استان 16.5درصد دانش آموزان به تعداد چهار هزار نفر در مدارس غیردولتی و 30 هزار دانش اموز هم در اموزشگاه های علمی ازاد تحصیل می کنند .
وی جلب مشارکت‌های عمومی برای اداره آموزش و پرورش را به عنوان یکی از سیاست‌های اصلی وزارت دانست و افزود: نزدیک‌ترین و صمیمی‌ترین شریک فعالیت‌های آموزشی و تربیتی آموزش و پرورش خانواده‌ها هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه هماهنگی مدرسه و خانواده ضروری است، اظهار کرد: یکی از راه‌هایی که می‌تواند آموزش و پرورش را به این جامعه وسیع وصل کند، انجمن اولیا و مربیان مدارس است.
ناصری گفت: آموزش و پرورش تلاش دارد این نهاد برآمده از مردم را در داخل مدارس تقویت کند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل نقش مشاوران مدارس را در هدایت تحصیلی اساسی و محوری دانست و بیان کرد: نظر مشاوران در این زمینه بسیار مهم است به طوری که از 100 امتیاز 10 امتیاز به نظر مشاوران مدارس اختصاص دارد و 65 امتیاز تست‌های هدایت تحصیلی نیز زیر نظر مشاوران مدارس انجام می‌شود.
در استان اردبیل سه هزار و 394 واحد آموزشی با 12 هزار کلاس درس فعال است.
گردهمایی آموزش توجیهی روسای انجمن اولیا و مربیان سراسر کشور به مدت سه روز در اردبیل برگزار می شود/
خبرنگار:یعقوب شاددل**انتشاردهنده:عارف شیرزاد
7110/ 1257انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید