شوفاژ جایگزین بخاری های شعله مستقیم در مدارس زرقان شدبه گزارش ایرنا احد عباسی، سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به خطراتی که بخاری های نفتی و شعله مستقیم به همراه داشت دیگر از این وسایل مولد گرما در مدارس این بخش استفاده نخواهد شد.
شوفاژ یا حرارت مرکزی، سامانه ای برای تولید گرما در اماکن مختلف است. در این سامانه، گرما در شوفاژ خانه تولید و به وسیله لوله‌های رفت و برگشت به رادیاتور‌ها در دیگر نقاط ساختمان منتقل می شود.
پکیج دیواری، وسیله ای است که به عنوان جایگزین موتورخانه مرکزی شوفاژ، آب گرم مورد نیاز برای گرم کردن فضا، توسط رادیاتورها و آب گرم بهداشتی برای مصارف روزانه از قبیل شست و شو، را تامین می کند. پکیج دیواری یکی ازمعمول ترین وسایل ایجاد گرما در رادیاتورهای شوفاژ در سراسر دنیاست.
وی در بخش دیگری از مطالب خود اظهار داشت: تا چهار سال قبل حدود هفت هزار و 500 دانش در مدارس این بخش مشغول به تحصیل بودند که این تعداد هم اکنون با 50 درصد افزایش به 10 هزار و 700 دانش آموز رسیده است.
رئیس اداره آموزش و پرورش بخش زرقان بیان کرد: با بهره برداری کامل از طرح مسکن مهر لپویی در این بخش که مشتمل بر پنج هزار و 600 واحد مسکونی است، در آینده نزدیک برای جذب دانش آموزان این خانواده ها به ویژه در مقطع ابتدایی با بحران مواجه خواهیم شد.
عباسی گفت: با این اتفاق حدود 6هزار دانش آموز مقطع ابتدایی یعنی معادل دانش آموزانی که هم اینک در این مقطع مشغول به تحصیل هستند به شمار دانش آموزان این منطقه اضافه خواهد شد.
او اظهار داشت: در حال حاضر در قالب طرح مسکن مهر، سه واحد آموزشی در شهر لپویی در دست ساخت است که با توجه به جمعیت ساکن در این بخش، پاسخگوی نیاز دانش آموزان نیست و انتظار داریم مسئولان ذی ربط برای حل این مشکل اقدام کنند.
وی بیان کرد: آموزش و پرورش بخش زرقان با دارا بودن 65 واحد آموزشی هم اکنون از نظر کیفیت آموزشی در بین 59 منطقه فارس رتبه ششم و به لحاظ پرورشی رتبه دوم این استان را داراست.
شهر زرقان در فاصله 25 کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.
7379 /6118
خبرنگار: سعید فانی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید