سازمان ملل از فعالیت های مدنی جوانان ایرانی حمایت می کندبه گزارش روز یک شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا ، لیلا سیجی جودان در سمنیار روز جهانی جوان در کاخ موزه ملت مجموعه فرهنگی سعد اباد اظهار کرد: صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در ایران از فعالیت های جوانان برای ایجاد جهان عاری از خشونت حمایت می کند وتاکید دارد برای تامین نیازهای جوانان برنامه یکپارچه لازم است.
جودان ادامه داد : برای تحقق شعار امسال یونسکو که صلح و امنیت پایدار است نباید قدرت جوانان را دست کم گرفت.
وی خاطر نشان کرد : در شرایط کنونی 25 درصد جمعیت ایران را جوانان زیر 30 سال تشکیل می دهند واین فرصت مناسبی است تا ایران برای رشد اجتماعی روی این جوان سرمایه گذاری کند.
وی تصریح کرد: اگر در این زمان با درک مشخص از تحولات اجتماعی و تغییرات جمعیتی در آموزش و پرورش ، آموزش فنی و حرفه ای و اشتغال زایی برای جوانان سرمایه گذاری شود علاوه بر رشد اقتصادی باعث صلح و ثبات می شود.

** چاره اندیشی برای ازدواج جوانان
معاون سیاسی و عقیدتی ناجا در امور مهاجرت نیز در این سیمنار تاکید کرد: بسیاری از مشکلات جوانان به دلیل فاصله گرفتن از ازدواج است.
حجت الاسلام برخوداری افزود: مسوولین باید برای ازدواج جوانان چاره اندیشی کنند زیرا بیکاری و نداشتن شغل که باعث به تاخیر افتادن ازدواج جوانان است در تعاملات روزانه و ارامش و زندگی آنها مشکلات پیچیده ای را به وجود آورده است.
سمینار یک روزه روز جهانی جوان 22 مردادماه به میزبانی دفتر منطقه ای یونسکو در تهران با حضور مقاماتی از وزارت ورزش و جوانان، ناجا، و نمایندگان انجمن های غیردولتی جوانان در کاخ ملت مجموعه سعدآباد برگزارشد.

فراهنگ **1085** 3079**1823 خبرنگار : علی اسدی** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید