روز جهانی سواد آموزی، نمایش دستاورد کشورها برای مبارزه با بیسوادی استبه گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا، استرکیش لاروش روز یکشنبه در همایش ملی سوادآموزی در دنیای دیجیتال که با حضور وزرای آموزش و پرورش و رفاه کار و امور اجتماعی و مسئولین سازمان نهضت سوادآموزی در مرکز آفرینش های کانون پرورش فکری برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه یونسکو در چهاردهمین جلسه مجمع عمومی، هشتم سپتامبر را روز سوادآموزی نامید، اظهار کرد: شعار امسال، «سوادآموزی در دنیای دیجیتال است» تا موجبات باسوادبودن را در جامعه ای که با فناوری دیجیتال سروکار دارد فراهم کند.
وی گفت: تا سال 2030 تمام جوانان و سهم زیادی از بزرگسالان باید از طریق فناوری دیجیتال به سواد دسترسی پیدا کنند.
لاروش افزود: فناوری های دیجیتال امروزی نحوه زندگی و کار را برای افراد تغییر می دهد و با پیشرفت این فناوری ها با سرعت روبرو است.
وی گفت: فناوری های دیجیتال برای افراد دسترسی را به مطالبی که دور از دسترس بوده است فراهم می کند. همچنین سازوکاری فراهم می سازد تا خدمات به شیوه های اثربخش تر ارائه شود.
رییس دفترمنطقه ای یونسکو در تهران اظهار کرد: اکنون حدود چهار میلیون نفر در ایران به اینترنت و بیش از 2 میلیارد نفر به تلفن همراه دسترسی ندارند و از طرفی در 48 کشور جهان هم مردم بسیار کمی به تلفن همراه دسترسی دارند.
لاروش گفت: تلاش می کنیم قدرت فناوری و سوادآموزی را در ایران افزایش دهیم و در این رابطه در سال 2016 با همکاری سازمان ها، کتابچه خانواده سلامت را برای سوادآموزان بزرگسال تهیه کردیم.
وی با اشاره به تولید اپلیکیشن تلفن همراه با همکاری سازمان نهضت سوادآموزی افزود: خوشحال هستم امروز همگام با شعار سوادآموزی از این اپلیکیشن رونمایی می شود.
بنابراین گزارش در این مراسم با حضور مسئولین و نماینده یونسکو در ایران از فناوری اپلیکیشن تلفن همراه «mobile learning» با همکاری جهاد دانشگاهی و با هدف آموزش‌ از راه دور به وسیله تلفن همراه رونمایی شد.
فراهنگ ** 1417 ** خبرنگار: سیدمهدی حسینی * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید