رئیس صندوق رفاه دانشجویان : 320 خوابگاه غیر دولتی ساماندهی شدندبه گزارش گروه فرهنگی ایرنا ذوالفقار یزدان مهر روز سه شنبه در این مراسم گفت: پس از ارزیابی و رتبه بندی خوابگاههای دولتی، توانستیم با کمک های دولت و افزایش منابع صندوق رفاه دانشجویان تمامی این خوابگاه ها را به رتبه های بهتر ارتقا دهیم.
وی افزود: در سال 1395 تعداد 63 خوابگاه که در رتبه 5 قرار داشتند به سطوح بالاتر ارتقا یافتند و در سال جاری نیز تعداد 463 خوابگاه که در رتبه های 4 و 3 قرار دارند با مشارکت دانشگاه ها و‌کمک های 50 درصدی صندوق رفاه دانشجویان ارتقا می یابند.
یزدان مهر توجه به خوابگاه های دانشجویی را از اولویت‌های صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم عنوان کرد و افزود: توانستیم موانع قانونی ساخت خوابگاه های دانشجویی که در برنامه پنجم توسعه ذکر شده بود را بر طرف کنیم.
وی گفت: در حال حاضر بخش خصوصی و خیّرین در عرصه خوابگاه سازی به صورت جدی و فعال وارد شده ا ند و با دریافت تسهیلات مالی از صندوق رفاه دانشجویان اقدام به ساخت خوابگاه دانشجویی می کنند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از اختصاص بودجه با عنوان کمک رهن به دانشگاه ها توسط این صندوق خبر داد و اعلام کرد: صندوق رفاه دانشجویان تاکنون بیش از 28 میلیارد تومان اعتبار به دانشگاه ها با عنوان کمک رهن اختصاص داده است تا با کمک آن مشکل کمبود ظرفیت خوابگاهی را رفع کنند.
یزدان مهر افزود: علاوه بر اختصاص بودجه مناسب به حوزه خوابگاه ها در سال جاری، اعتباری به مبلغ 60 میلیارد تومان نیز از سوی صندوق رفاه دانشجویان و سازمان برنامه و بودجه تامین شده است که برای پرداخت به عنوان سود تسهیلات دریافتی از بانک ها در ساخت خوابگاه استفاده خواهد شد.
او از راه اندازی یک صد اتاق تندرستی در خوابگاه ها در سال گذشته نام برد و گفت که امسال نیز خوابگاه های بیشتری مجهز به اتاق تندرستی خواهند شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم در پایان این مراسم با حضور سید ضیا هاشمی سرپرست وزارت علوم ازمسئولان خوابگاههای دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران که موفق به کسب رتبه برتر کشوری شده بودند و نیز جمعی از بازنشستگان این وزارتخانه تقدیر شد.
فراهنگ**9187**1823 خبرنگار: حمیدرضا بازگشا** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید