حذف پراید با راننده مرد ازسرویس مدارس تهرانعباسعلی باقری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: رانندگان مرد باید خودروهایی غیر از پراید را برای عضویت در مجموعه سرویس مدارس بکار گرفته و در اختیار داشته باشند.
وی با اشاره به شرایط مالی رانندگان زن سرویس مدارس برای داشتن خودرو پراید افزود: بانوان برای سرویس دانش آموزان ابتدایی گزینه های مناسب و مطلوبی هم از نظر اولیا و هم از نظر مدیران مدارس هستند و برهمین اساس قصد حذف این گروه از چرخه سرویس مدارس تهران را نداریم.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره تناسب جنسیت رانندگان سرویس مدارس با دانش آموزان نیز گفت: تلاش می کنیم که موضوع جنسیت راننده سرویس با دانش آموز در تمامی مناطق شهر تهران مورد توجه قرار گیرد اما با توجه به اینکه برای سرویس مدارس انواع خودروها از جمله خودروهای شخصی، تاکسی، مینی بوس و ون مورد استفاده قرار می گیرد، امکان اجرای کامل این طرح درحال حاضر میسر نیست.
باقری با تاکید بر اینکه تمامی خودروهای سرویس مدارس شهر تهران برچسب و نشان ویژه دریافت می کنند اظهار کرد: کار ساماندهی سرویس مدارس با همکاری اداره انجمن اولیا و مربیان، سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری، سازمان تاکسیرانی و پلیس راهور تهران بزرگ انجام شده و تمهیدات لازم دراین خصوص اندیشیده شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: درهمین ارتباط سامانه هوشمند سرویس مدارس، استفاده سرویس ها از جی پی اس(موقعیت یاب)، سیستم حضور غیاب دانش آموزان در این خودروها و ارسال پیامک به والدین به صورت آزمایشی در بعضی از مناطق آموزش و پرورش تهران اجرا می شود.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی – انتشار دهنده: محسن فتاحی
تهرام/7245**1625انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید