تمامی کادر آموزشی هنرستان ها در دوره دانش افزایی شرکت می کنندسید مصطفی آذرکیش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا با بیان اینکه در مجموع 59 هزار هنر آموز، استادکار و سرپرست بخش در مراکز فنی و حرفه ای و کار دانش مشغول فعالیت هستند، اظهار داشت: تلاش بر این است که تمامی این هنرآموزان با تغییرات محتوای آموزشی و سه ساله شدن هنرستان ها، آموزش های مورد نیاز را فرا بگیرند.
وی ادامه داد: با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تغییرات مستمر در حوزه فناوری های نوین و نیاز به دانش افزایی و مهارت آموزی هنرآموزان، دوره های ضمن خدمت دانش افزایی و مهارت آموزی برای هنرستان های کار دانش در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه این دوره های آموزشی از سال گذشته آغاز شده و مردادماه امسال نیز بخشی از این دوره برای هنرآموزان برگزار شد، ادامه داد: اکنون نیز بخش دیگری از این دوره های آموزشی شامل «تعمیرکار پمپ و شیر»، «کار با دستگاه cnc چوب»، «نصب و راه اندازی سیستم مکاترونیکی»، «تعمیر ماشین ابزار» در زمینه صنعت، «الگوساز لباس با رایانه» در زمینه هنر و «تعمیر تراکتور و تیلر» در زمینه کشاورزی در مرکز بین المللی تربیت مربی کرج با همکاری مرکز نیروی انسانی و فناوری اطلاعات و سازمان آموزش فنی و حرفه ای در حال برگزاری است و تا 22 شهریورماه ادامه دارد.
مدیرکل دفتر آموزش کار دانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در این دوره به پنج هزار و 120 نفر ساعت آموزش تخصصی ارائه می شود، یادآور شد: علاوه بر دوره های حضوری، روش های مختلفی برای دانش افزایی و مهارت آموزی هنرآموزان برنامه ریزی شده است که یکی از آنها روش الکترونیکی است به این نحو که محتوای الکترونیکی آموزش ها در سایت مربوطه بارگذاری شده و بر اساس ضوابط تعریف شده در سامانه ltms که مربوط به دوره های ضمن خدمت فرهنگیان است، ارائه می شود.
آذرکیش افزود: روش دیگر برگزاری دوره ها به صورت ویدئو کنفرانس است که در اردیبهشت ماه امسال به منظور بهره وری بیشتر از کارگاه های برق و الکترونیک و با ظرفیت 570 نفر برگزار و منجر به صدور گواهینامه شرکت در دوره برای هنرآموزان شد.
مدیرکل دفتر آموزش کار دانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هنرآموزان بعد از گذراندن دوره های آموزشی، گواهینامه صلاحیت مربی گری دریافت می کنند، اظهار کرد: با دستگاه هایی همچون مرکز ملی فرش، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان بورس و اوراق بهادار، توافق هایی انجام شده تا در زمینه مهارت افزایی هنرآموزان کار دانش همکاری کنند.
اکنون 350 هزار هنرجو در شاخه کار دانش و نزدیک به 300 هزار هنرجو نیز در شاخه فنی و حرفه ای در حدود هفت هزار هنرستان مشغول به تحصیل هستند و در تمامی مناطق آموزشی کشور حداقل یک هنرستان فعالیت دارد.
فراهنگ**1883**1055
خبرنگار: مریم جلوداران**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید