اساتید در قید حیات به عنوان الگوی جامعه معرفی شوندبه گزارش ایرنا علی اسماعیلی روز پنجشنبه در جشنواره کشوری ‘آموزشی تربیتی تجربیات برتر آموزش جغرافیا’ که به میزبانی دانشگاه فرهنگیان در بیرجند برگزار شد افزود: این استان مفاخر علمی بزرگی همچون پروفسور محمدحسن گنجی پدر علم جغرافیای ایران را دارد.
وی بیان کرد: برگزاری این همایش ها که موجب تجلیل از بزرگانی همچون پروفسور گنجی شده، اقدام بسیار پسندیده ای است و باید ادامه داشته باشد.

**جشنواره تجربیات برتر؛ حرکت موج آفرین
دبیر اجرایی جشنواره آموزشی، تربیتی تجربیات برتر آموزش جغرافیا هم در این آیین گفت: این جشنواره یک حرکت موج آفرین در حوزه توسعه پژوهش در دانشگاه فرهنگیان است و 14 همایش کشوری و 20 جشنواره تا پایان اسفند ماه سال جاری در دانشگاه فرهنگیان در استان های مختلف کشور برگزار می شود که بی سابقه و ارزشمند است.
محمد دیمه ور افزود: هدف کلان این جشنواره پشتیبانی از فرآیندهای آموزشی و تولید نظریات پشتیبان عمل معلمان به خصوص نشریات مبتنی بر تجارب زیستی فرهنگیان است.
وی بیان کرد: یکی از روش های مهم رشد علمی یک معلم استفاده از تجربه دیگران است که از طریق این جشنواره معلمان با تجربه دیگر معلمان کشور آشنا می شوند.
وی گفت: از ابتدای مهر تا 26 بهمن سال جاری 90 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال و پس از داوری تعداد 24 اثر پذیرفته شد.
دیمه ور اظهار کرد: این همایش یک روز شامل کارگاه و بخش های دیگر بوده و تا پایان امروز، 12 اثر یاد شده به صورت بیان شفاهی تجربه ها و هشت اثر به شکل پوستر ارائه می شود.
وی گفت: 11 نفر از دانشگاه بیرجند، بزرگمهر قائن و اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی کار ارزیابی آثار را عهده دار بودند.
دیمه ور افزود: در هر منطقه کشور چند کانون علمی داریم که در شرق کشور استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی به عنوان کانون جغرافیا هستیم.
وی بیان کرد: برنامه ریزی، شیوه تدریس، سازماندهی درس ها و شیوه های ارزشیابی ویژه جغرافیا از محورهای این جشنواره است.
7559*3028
خبرنگار: امیرشاهین نایبی فر * انتشار: رسول محمدحسنیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید