اجرای پلمب دبستان قدس منطقه 11 تهران به صورت موقت متوقف شدعباسعلی باقری عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بعضی از املاک آموزش و پرورش شهر تهران معارض و مالکان خصوصی یا حقوقی دارند که دبستان پسرانه قدس در منطقه 11 تهران نیز جز این املاک است.
باقری افزود: مالک این مدرسه اعلام کرده که آموزش و پرورش اجاره بهای ملک را پرداخت نکرده و براین اساس در صدد اجرای حکم پلمب دبستان قدس است.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به مذاکره روز گذشته خود با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران اظهار کرد: در این جلسه با توافق صورت گرفته مقرر شد تا کارگروهی تشکیل و میزان بدهی آموزش و پرورش به مالک مشخص تا بدهی پرداخت شود و حکمی برای پلمب دبستان قدس اجرا نشود.
باقری گفت: امروز اجراکنندگان حکم پلمب از این توافق اطلاعی نداشته و قصد اجرای این حکم را داشتند.
به گزارش ایرنا، امروز جمعی از اولیای دانش آموزان دبستان دولتی پسرانه قدس منطقه 11 تهران در پی شکایت مالک برای پلمب مدرسه، با اجتماع مقابل این دبستان خواستار اجرا نشدن حکم پلمب این واحد آموزشی شدند.
پدر یکی از دانش آموزان دبستان قدس در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: این دبستان با 60 سال قدمت در میدان منیریه (کوچه بنکدار) متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه است که آموزش و پرورش منطقه 11 برای پرداخت اجاره ملک دچار مشکل شده است.
وی افزود: آموزش و پرورش منطقه 11، حدود 3 سال اجاره این ملک را پرداخت نکرده و سازمان اوقاف و امور خیریه نیز بابت اجاره بها به مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون تومان، حکم پلمب این دبستان را گرفته است.
به گفته وی،800 دانش آموز در دبستان قدس تحصیل می کنند که تمامی دانش آموزان در این دبستان ضمن ثبت نام، روپوش تهیه کرده و کتاب های درسی را نیز سفارش داده اند که مالک در آستانه بازگشایی مدارس، حکم پلمب این دبستان را گرفته است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7245//1348انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید